Atnaujinta 2023-06-02

Informacija dėl pacientų lankymo

Lietuvoje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos, iš esmės keičiasi pandemijos valdymo strategija nacionaliniu lygmeniu, o taip pat ir mūsų ligoninėje. Nors neteko galios dauguma iki šiol taikytų reikalavimų, tačiau gydymo įstaigoms palikta teisė taikyti griežtesnius infekcijų kontrolės reikalavimus reguliuojant pacientų ir lankytojų srautus. Išlieka prievolė lankant pacientus stacionarinėse gydymo įstaigose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Lankymo laikas:

Pirmadienį – penktadienį: nuo 15:00 val. iki 19:00 val.,

Šeštadienį ir sekmadienį: nuo 15 val. iki 19 val.

1. Lankytojai atvyksta per ligoninės pagrindinį įėjimą;
  2. Rekomenduojama vieno paciento lankymo trukmė – iki 30 min;
  3. Vieną pacientą vienu metu lankyti rekomenduojama vienam lankytojui.
  4. Lankymas vyksta paciento palatoje;
  5. Lankytojai privalo dėvėti respiratorių arba medicininę kaukę viso buvimo ligoninėje

metu, prieš įeinant į skyrių ir išeinant iš jo dezinfekuoti rankas. Lankymo metu rekomenduojamas kuo mažesnis paciento fizinis kontaktas su lankančiais asmenimis (rekomenduojama laikytis ne mažiau kaip 1 metro atstumo);

1. Lankyti pacientus gali tik asmenys, neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų

(pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

1. Izoliuotų pacientų lankymas draudžiamas (išskyrus terminalinės būklės pacientus).
  2. Iš pacientų artimųjų priimami tik siuntiniai, skirti skyriuose izoliuotiems pacientams, kurių lankymas draudžiamas. Siuntiniai priimami bendrojo lankymo laiku, daiktus paliekant skyriaus slaugytojų poste, ant siuntinio nurodžius paciento pavardę, skyrių ir palatos Nr.