Kaišiadorių rajono savivaldybės sveikatos centro Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriui neseniai pradėjusi vadovauti Daiva Leskova yra tikra savo srities profesionalė, mėgstanti dinamišką darbą ir jau sulaukusi pacientų padėkų. Paauglystėje medikė buvo aistringa gatvės šokių entuziastė ir trenerė, o pasirinkti mediciną ją įkvėpė domėjimasis biologija.
Patinka dinamiškas darbas
„Nuo mokyklos laikų mane domino biologija. Mokantis S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijoje, tai paskatino puiki biologijos mokytoja, kuri įkvėpė gilintis į biologinius ir fiziologinius procesus“, – pasakoja D. Leskova.
Skubiosios medicinos pagalbos specializaciją D. Leskova pasirinko baigdama medicinos magistro studijas. Tuo metu, maždaug prieš dešimtmetį, tai buvo nauja medicinos sritis. „Priėmimo skyriuje viskas vyksta labai dinamiškai. Man patinka, kad čia nėra rutinos – kiekvienas atvejis skirtingas, o aš niekada nenorėjau dirbti skyriuose ir rašyti epikrizių. Čia derinasi profesionalumas ir operatyvumas, be stiprių emocinių ryšių su pacientais. O pasitenkinimas darbu kyla iš aiškaus tikslo – pagalba pacientui „čia ir dabar“, – pasakoja gydytoja.
Gydytoja pabrėžia, kad skubiosios medicinos specialistai turi būti universalūs ir pasiruošę spręsti netikėtas, įvairias situacijas, turėti traumatologijos, anesteziologijos ir kitų medicininių žinių. „Galiu šalinti svetimkūnius, atlikti gaivinimą, suteikti traumatologinę pagalbą, kritiniais atvejais netgi priimti gimdymą“, – sako ji.
Turi gerą komandą
D. Leskova įsitikinusi, kad universalumas ir profesionalumas ypač svarbūs rajonų ligoninėse. „Skubios pagalbos skyriai užtikrina, kad pacientai rajonuose gautų kokybišką pagalbą be ilgo laukimo ar pervežimų į didmiesčius“, – aiškina medikė.
Taip pat vedėja akcentuoja komandos svarbą. „Pradėjusi dirbti Kaišiadorių rajono savivaldybės sveikatos centre, įsiliejau į puikų kolektyvą, kuriuo galiu pasitikėti. Džiaugiuosi sutikusi daug savo srities profesionalų, su kuriais galime užtikrinti kokybiškas medicinines paslaugas“, – tvirtina D. Leskova.
Analitinį mąstymą ugdė nuo vaikystės
Greitai analizuoti situacijas ir priimti sprendimus D. Leskovai padeda paveldėtas analitinis mąstymas. „Mano tėtis – Juozas Granskas, ISM universiteto dėstytojas ir galvosūkių kolekcionierius. Užaugau tarp galvosūkinių ir loginių žaislų“, – kalbėjo medikė.
Beje, mokykloje matematiką ji baigė aukščiausiais balais, o gimnazijoje atliktas IQ tyrimas buvo aukštesnis už vidutinį. Atlikę tyrimą, tyrėjai būsimai medikei minėjo, kad medicina būtų tarp tinkamiausių jai profesijų.
Ji pabrėžia, kad analitiniai gebėjimai ir greitas sprendimų priėmimas yra neatsiejama skubiosios medicinos dalis. „Kritinėse situacijose, kai kiti sustingsta, mano protas automatiškai įsijungia veikti“, – sako gydytoja.
Paauglystė prabėgo šokių aikštelėje
Mokyklos laikais ji domėjosi ne tik biologija. „Buvau gatvės šokių kolektyvo narė, o pasaulio hiphopo čempionate tapome pirmąja Lietuvos komanda, patekusia į 12-uką. Lietuvoje taip pat laimėjome daugybę prizinių vietų ir pirmų“, – pasakoja D. Leskova. Būdama vos 16 metų ji jau dirbo šokių trenere.
Be medicinos ir šokių praktikos, gydytoja sukaupė ir vadybos bei administravimo patirtį. Dar studijų metais, norėdama būti savarankiška ir užsidirbti pinigų, įsidarbino aptarnavimo srityje, kur buvo vienos įmonės vadovo „dešinioji ranka“. Šie įgūdžiai jai praverčia ir dabar, kai reikia organizuoti darbo procesus ir veikti savarankiškai.
D. Leskova, šalia atsidavimo savo profesijai, yra ir mylinti mama – augina dukras Anną (7 m.) ir Marią (5 m.).
„Saulė Raudona“ nuotr.