Atnaujinta 2022-09-09

VšĮ Kaišiadorių ligoninės medikai džiaugiasi, gauta parama iš Vokietijos

VšĮ Kaišiadorių ligoninės finansinė situacija sudėtinga, nes kylant kainom ir negaunant pakankamai pajamų, ligoninė susiduria su akivaizdžiu apyvartinių lėšų trūkumu. Ligoninė šiuo metu sukaupti lėšų investicijoms neturi jokių galimybių. Didžiąją išlaidų dalį, apie 80 proc., sudaro darbo užmokesčio fondas. Tai, kas lieka, tenka medikamentų, pacientų mitybos, ligoninių infrastruktūros išlaikymo išlaidoms“, – ligoninių biudžeto paskirstymo struktūrą apibūdina Kaišiadorių ligoninės direktorius docentas Linas Vitkus.

Su sunkia realybe susidūrę Kaišiadorių ligoninės medikai džiaugiasi, gauta parama iš Vokietijos. Dovanai gauta įranga, inventorius, slaugos priemonės bent iš dalies sumažina patiriamas išlaidas. Tai puikiai žino Vokietijos nevyriausybinės organizacijos „Kinder im Not“ atstovas ponas Jurgen Wattenberg, kuris kasmet iš Vokietijos atveža labdarą į Lietuvą. Beje, labdarą į Lietuvą p. Jurgen Wattenberg gabena jau 30 metų. Asmeninė direktoriaus ir jo pažintis prasidėjo dar 1992 metų, kai atvyko pirmieji labdaros transportai į tuometinę Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninę.  Pagrindinė jo idėja: pervežti mūsų šalies gydymo, švietimo įstaigoms reikalingas materialines priemones, surinktas iš Vokietijos ligoninių ir kitų įstaigų. Ligoninė gavo dviejų krovininių sunkvežimių siuntą: tai lovos, kušetės, medicininės spintelės, apžiūros stalai, čiužiniai, med. funkciniai foteliai, biuro baldai, medicininis inventorius, medicinos pagalbos priemonės ir kita ūkinė įranga. Visa tai puikiai įvertino įstaigos darbuotojai, o ją iškrauti, sutalpinti į patalpas padėjo Vokietijos delegacijos atstovai.