Šriftas
Fonas
Iliustracijos

Pacientų lankymas karantino metu

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ bei jų pakeitimais, viešojoje įstaigoje Kaišiadorių ligoninėje pacientų lankymas galimas:

1. Darbo dienomis nuo 15 iki 17 valandos.
  2. Asmenims, persirgusiems COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta vadovaujantis teigiamu SARS-CoV-2 tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, taip pat asmenims paskiepytiems Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) vakcina, pagal skiepijimo schemą ir po paskiepijimo yra praėję ne mažiau nei 2 savaitės, pateikus tai įrodančius dokumentus:

2.1. Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau – ESPBI IS) vakcinacijos įrašas arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatų (duomenų) protokolas, kuriuos asmuo gali pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungęs prie ESPBI IS.

2.2. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) arba nurodantis, kad asmens skiepijimas Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal skiepijimo schemą yra baigtas, kurį asmuo gali pateikti atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu.

1. Neturint jokių viršutinių kvėpavimo takų infekcinių ligų (VKTI) simptomų.
  2. Tik su gydančio gydytojo raštišku leidimu vienam asmeniui. Leidimai skyriuje registruojami atskirame registre. Lankomų pacientų sąrašas, kiekvieną dieną iki 15.00 val., pateikiamas darbuotojui, kuris atlieka triažą prie įstaigos durų.
  3. Lankytojas privalo atsinešti ir prieš įeidamas į skyrių, kuriame bus lankomas pacientas, apsirengti savo asmens apsaugos priemones (toliau – AAP), tai yra: vienkartinė kepuraitė, vienkartinė chirurginė/medicininė kaukė, vienkartinis chalatas, vienkartinės pirštinės, vienkartinė avalynė (bachilai). Po paciento lankymo, išeinant iš skyriaus lankytojas, prie durų, privalo nusirengti visas AAP, išskyrus kvėpavimo takų apsaugą (vienkartinė chirurginė/medicininė kaukė) ir išmesti į pavojingų infekuotų atliekų konteinerį.
  4. Palatoje gali būti tik vienas lankytojas, kito lankytojo buvimas yra draudžiamas. Lankymo laikas ne ilgiau 15 min.
  5. Pacientą lankytojai gali lankyti tik vieną kartą per savaitę.
  6. Lankytojui vieną kartą pažeidus šiuo įsakymu patvirtintas pacientų lankymo sąlygas – lankymas uždraudžiamas