Gulantis į ligoninę – tvarka ligoninėje

Atnaujinta 2018-06-18

Gulantis į ligoninę

Asmuo, kreipdamasis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą turi pateikti vieną iš Šių dokumentų:

• Gimimo liudijimą (vaikams iki 16 metų);
  • Asmens pasą (asmenims nuo 16 metų);
  • Galiojantį pensininko pažymėjimą;
  • Galiojantį neįgaliojo pažymėjimą;
  • Galiojantį bedarbio registracijos pažymėjimą;
  • Galiojantį sveikatos draudimo pažymėjimą;
  • Valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą.

Nepateikusiems vieno iš minėtų dokumentų arba pateikusiems negaliojantį dokumentą ir negalintiems patvirtinti sveikatos apdraustumo asmenims nemokamai teikiama tik būtinoji medicinos pagalba (jai priskiriamas medicinos paslaugas bei jų teikimo tvarką galima sužinoti gydymo įstaigose), o už planines asmens sveikatos priežiūros paslaugas ligonis gydymo įstaigai turi sumokėti pats pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus įkainius.

Gydytojui svarbu kuo daugiau žinoti apie paciento ligą, ankstesnę būklę, todėl pageidautina turėti anksčiau padarytas elektrokardiogramas, rentgeno vaizdų aprašymus, tyrimų duomenis.

• apatinių rūbų bei puskojinių;
  • pižamą ar naktinius marškinius;
  • sportinę aprangą;
  • šiltą megztinį;
  • šlepetes.
  • muilą, šampūną plaukams ir kūnui;
  • dantų pastą ir šepetėlį;
  • skutimosi priemones;
  • šukas, plaukų džiovintuvą;
  • reikalingą kosmetiką, parfumeriją;
  • servetėlių, nosinaičių, higieninių įklotų;
  • tualetinio popieriaus.

Brangių daiktų į ligoninę rekomenduojame neimti!

• vartoti alkoholį ar kitaip svaigintis;
  • rūkyti ligoninės patalpose.
7:00 kėlimasis
7:00 – 7:45 temperatūros matavimas, rytinis tualetas
8:00 – 9.00 pusryčiai
09:00 – 12:00 procedūros, tyrimai, konsultacijos, skyriaus vedėjų vizitacijos, kurių metu pacientai turi būti palatose
12:00 – 13:00 pietūs
13:00 – 15:00 popietinis poilsis
15:00 – 16:30 procedūros, tyrimai
16:30 – 17.30 vakarienė
17:30 – 20:30 vakarinė vizitacija
20:30 – 21:00 laisvalaikis, pasivaikščiojimas

(vasarą 22:00)

miegas, pacientai turi būti lovose, išjungiami radijo taškai, gesinama šviesa
  • turėti pasą;
  • laikytis ligoninėje ir kiekviename skyriuje nustatyto režimo;
  • palaikyti tvarką ir švarą visose ligoninės patalpose;
  • nedrumsti ramybės;
  • negadinti ligoninės įrenginių ir inventoriaus (pacientas materialiai atsako už tyčia sugadintą ligoninės inventorių);
  • laiku sumokėti už suteiktas mokamas paslaugas;
  • pagarbiai elgtis su personalu;
  • laikytis asmens higienos reikalavimų;
  • savavališkai išeiti iš ligoninės skyriaus, kuriame pacientas gydomas;
  • rūkyti ligoninės patalpose ir koridoriuose, laikyti ir gerti svaiginamuosius gėrimus, vartoti narkotines, psichotropines ir kitas psichiką veikiančias medžiagas;
  • turėti su savimi šaunamąjį arba šaltąjį ginklą;
  • vartoti vaistus be gydytojo žinios;
  • naudotis laisvų lovų patalyne;
  • nesaugiai elgtis savo paties ir aplinkinių atžvilgiu (sėdėti ant palangės ir kt.).
  • Lankytojams draudžiama:
    • eiti į ligoninės skyrių su lauko drabužiais;
    • rūkyti ligoninės patalpose;
    • šiukšlinti ir triukšmauti;
    • pacientus išvesti ir išsivežti už ligoninės skyriaus ribų be slaugos personalo sutikimo;
    • karantino metu lankyti pacientą;
    • turėti su savimi arba nešti pacientui šaunamąjį ar šaltąjį ginklą;
    • nešti pacientui svaigalų, rūkalų, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų.
  • Karantino metu maisto produktai, perduodami pacientams, privalo būti tvarkingai supakuoti ir tinkami vartoti, ant pakuotės užrašyta paciento pavardė, skyriaus palata.
  • Pacientai iš ligoninės išrašomi:
    • visiškai pasveikus.
    • tęsti gydymą ambulatoriškai.
    • kai nukreipiamas į reabilitacijos skyrius.
    • kai perkeliamas gydytis į kitą gydymo įstaigą.
  • Išrašant pacientą iš ligoninės jam atiduodami visi reikalingi konkrečiu atveju dokumentai (ligos epikrizė, siuntimas, nedarbingumo pažymėjimas ir t.t.).
  • Pacientas, jei jo sveikatos būklė gydytojo nuomone reikalauja intensyvaus papildomo gydymo, gali būti siunčiamas į kitas sveikatos priežiūros įstaigas, išrašius siuntimą. Už kitų asmens sveikatos priežiūros įstaigų gydytojų sprendimus ar gydymo kokybę ligoninė neatsako.
  • Apie išrašymą į namus ar perkėlimą į kitą sveikatos priežiūros įstaigą pacientui turi būti pranešta prieš 24 val. (išskyrus atvejį, kai pacientas skubiai perkeliamas į kitą sveikatos priežiūros įstaigą būtinajai pagalbai suteikti).
  • Paciento dokumentai (medicinos dokumentų išrašas – 027/a, nedarbingumo pažymėjimas, pažymos ir kt.) išrašymo ar perkėlimo dieną turi būti sutvarkyti iki 12:00.